برای نصب کارت شبکه وایرلس روی ویندوز سرور 2016 ابتدا باید Wireless LAN Service feature را با باز کردن کنسول Server Manager و استارت کردن ویزارد Add Roles / Features و سپس انتخاب Wireless LAN Service در قسمت Features های ویندوز سرور نصب کنید.

Wireless LAN Service

بعد از پایان نصب و راه اندازی این سروریس نوبت به نصب درایور کارت شبکه وایرلس است که باید درایور آنرا یا از طریق سی دی که موقع خرید درایو خود دریافت کرده اید و یا با جستجوی درایو برای مدل کارت شبکه و یا از طریق ویندوز آپدیت نصب کنید.

بعد از نصب شدن درایور کارت شبکه وایرلس به کنسول Services مراجعه کنید و دقت کنید که سرویس Wlan AutoConfig در حال اجرا باشه اگر نبود سرویس را استارت کنید.

اگر بعد از انجام این مراحل کارت شبکه وایرلس را در قسمت Network Connections در Network and Internet کنترل پنل مشاهده نکردید میتوانید تنظیمات شبکه را با مراجعه به Setting در قسمت Network & Internet رست کنید.

Network reset

بعد از این کار باید سیستم را رست کنید. 

توجه داشته باشید که این کار، کل تنظیمات کارتهای شبکه روی سیستم را رست میکند و در صورت استفاده از آی پی استاتیک باید دوباره آنها را تنظیم کنید. گروه استاد شبکه ارایه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری و فروشنده لایسنس آنتی ویروس های ESET، لایسنس اورژینال آنتی ویروس و Internet Security شرکت ESET  را به صورت نیم بها به قیمت:

50 هزار تومان برای نسخه دسکتاپ

20 هزار تومان برای نسخه موبایل

عرضه میکند.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *