یک دستگاه USB که به یک سیستم کامپیوتری متصل شده است، خود را با ترکیبی از VID / PID شناسایی می کند. VID یا Vendor ID شناسه 16 بیتی فروشنده است. PID یا Product ID شناسه 16 بیتی محصول است. رایانه از ترکیب VID / PID برای پیدا کردن درایور (اگر وجود داشته باشد) دستگاه USB استفاده می کند.

برای این کار، ترکیب VID / PID باید منحصر به فرد باشد، یعنی هر دستگاه USB از درایور یکسان با VID / PID خود استفاده می کند. بنابراین، هر زمان که بخواهید درایور خاص USB خود را پیدا کنید، به VID / PID منحصر به فرد برای آن محصول نیاز خواهید داشت.

برای مشاهده VID و PID یک USB نصب شده روی سیستم میتوانید وارد کنترل پنل شوید و از آنجا Device Manager را انتخاب کرده و سپس دستگاه USB مورد نظر را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید و سپس به تب Details رفته و گزینه Hardware ID را انتخاب کنید تا PID و VID دستگاه مورد نظر را مشاهده کنید.

آموزش نصب و فعال سازی آنتی ویروس و ESET Internet Security

گروه استاد شبکه ارایه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری و فروشنده لایسنس آنتی ویروس های ESET، لایسنس اورژینال آنتی ویروس و Internet Security شرکت ESET  را به صورت نیم بها به قیمت:

50 هزار تومان برای نسخه دسکتاپ

20 هزار تومان برای نسخه موبایل

عرضه میکند.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *