در ساختار اکتیودایرکتوری برای تغییر اولویت مربوط به وزن یا weighting  سرویس operations master در DNS کنسول DNS را باز کرده روی Forward Lookup Zones کلیک کنید تا باز شود، سپسforest root domain را باز کنید. container مربوط به tcp _ را کلیک کنید. رکورد ldap _ درخواستهای دایرکتوری را کنترل میکند.

رکورد gc _ درخواستهای گلوبال کاتالوگ را کنترل میکند. در قسمت جزئیات یا details pane، به SRV رکوردهای ldap _ یا gc _ نگاه کنید که نام operations master را دارند. اگر روی هر کدام از آنها راست کلیک کنید و گزینه properties را انتخاب کنید، در پنجره باز شده چند فیلد مشاهده خواهید کرد. این فیلدها شامل  مقادیری برای  priority،  weight و شماره پورت که به منبع رکورد نام سرور اختصاص داده شده نشان داده شده است. برای تنظیم اولویت priority و وزن weight بصورت مناسب، از قسمت اولویت priority استفاده کنید تا اولویت مربوط به هاست با توجه به هاست های دیگر در دومین که همین سرویس را ارائه میدهند، ست کنید. بالاترین اولویت به هاستی که مقدار آن 0 است اختصاص داده میشود. اگر دو یا چند هاست دارای اولویت priority یکسان باشند، میتوان از وزن weight استفاده کرد تا مشخص کرد کدام هاست استفاده شود. اگر دو یا چند هاست دارای اولویت priority یکسان باشند، وزن weight میتواند یک مزیت برای یک هاست نسبت به دیگر هاست ها باشد. هاستی که بالاترین یا بیشترین وزن weight را داشته باشد، اول استفاده میشود. OK را کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود. تغییرات به دیگر سرورهای DNS در طول عملیات نرمال zone transfer انتقال داده میشود. بسته به نوع پیکربندی DNS شما، این فرایند میتواند تا چند روز طول بکشد.

آموزش نصب و فعال سازی آنتی ویروس و ESET Internet Security

گروه استاد شبکه ارایه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری و فروشنده لایسنس آنتی ویروس های ESET، لایسنس اورژینال آنتی ویروس و Internet Security شرکت ESET  را به صورت نیم بها به قیمت:

50 هزار تومان برای نسخه دسکتاپ

20 هزار تومان برای نسخه موبایل

عرضه میکند.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.