دارنده رول domain naming master در اکتیودایرکتوری وظیفه اضافه یا حذف کردن دومین ها در forest را به عهده دارد. هر وقت که شما یک دومین ایجاد میکنید، یک اتصال remote procedure call یا RPC به domain naming master ساخته میشود که به آن دومین یک globally unique identifier یا GUID اختصاص میدهد. هر وقت که شما دومین را حذف میکنید هم یک اتصال remote procedure call یا RPC با domain naming master ساخته میشود که مرجع GUID اختصاص داده شده را حذف میکند. اگر شما نتوانید در زمان اضافه یا حذف دومین به domain naming master متصل شوید، و یا به عبارتی اگر در زمان اضافه یا حذف کردن دومین دارنده رول  domain naming master در دسترس نباشد، شما نمیتوانید دومینی را ایجاد یا حذف کنید.

آموزش نصب و فعال سازی آنتی ویروس و ESET Internet Security

گروه استاد شبکه ارایه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری و فروشنده لایسنس آنتی ویروس های ESET، لایسنس اورژینال آنتی ویروس و Internet Security شرکت ESET  را به صورت نیم بها به قیمت:

50 هزار تومان برای نسخه دسکتاپ

20 هزار تومان برای نسخه موبایل

عرضه میکند.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.