هر object در ساختار اکتیو دایرکتوری از یک کلاس یا رده خاص ایجاد میشود. schema در اکتیو دایرکتوری کلاس های اشیا گوناگون یا همان object classes را که مشخص و موجود میباشند، تعریف کرده و بر طبق قوانین مشخص میکند که شما چگونه میتوانید این اشیاء را ایجاد و استفاده کنید.

Schema class objects در اکتیودایرکتوری شی یا objectهایی که شما ایجاد میکنید را توصیف میکند. از Schema class objects در اکتیودایرکتوری به عنوان قالب یا template برای ایجاد شی جدید استفاده می شود. داخل هر schema class خاص، اطلاعتی ذخیره میشود که با ویژگی های اشیاء مرتبط است. بطور مثال هر کدام از کلاسهای مربوط به یوزر، گروه، کامپیوتر و پرینتر از تعداد زیادی schema attributeها یا ویژگی های مرتبط با آن شی وجود دارد. کلاس مربوط به یوزر attributeها یا ویژگیهایی دارد که یوزرها را توصیف میکند. همین طور کلاس مربوط به گروه،  نیز attributeها یا ویژگیهایی دارد که گروه ها را توصیف میکند. کلاس مربوط به کامپیوتر ویژگیهایی دارد که کامپیوترها را توصیف میکند. کلاس مربوط به پرینتر نیز ویژگیهایی دارد که پرینترها را توصیف میکند.

آموزش نصب و فعال سازی آنتی ویروس و ESET Internet Security

گروه استاد شبکه ارایه دهنده خدمات شبکه های کامپیوتری و فروشنده لایسنس آنتی ویروس های ESET، لایسنس اورژینال آنتی ویروس و Internet Security شرکت ESET  را به صورت نیم بها به قیمت:

50 هزار تومان برای نسخه دسکتاپ

20 هزار تومان برای نسخه موبایل

عرضه میکند.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --