CPUها از جمله قطعات سخت افزاری هستند که مدلها و مشخصات گوناگونی دارند که انتخاب میان آنها بدون استفاده از بنچمارک برای انتخاب CPU کار سختی است.
محک زنی یا Benchmarking برای CPUها آزمونی برای توان پردازش این قطعه است که بعضی از شرکتها و یا سایتها با برنامه‌های استاندارد دقت، سرعت، کارایی، قابلیت اطمینان و هزینه را سنجش و اندازه گیری می‌کند و نتایج را در سایتها برای مشاهده و استفاده عموم قرار میدند. برخی از مهمترین این بنچمارکها که قبل از خرید و انتخاب مدل CPU خوب است به آن سر بزنید را در اینجا با هم مشاهده میکنیم.

یکی از مهمترین این بنچمارکها سایت Passmark است که پردازنده ها را به دسته بندی های کاربردی و خوبی تقسیم کرده است. برای پیدا کردن پردازنده قوی و البته گران قیمت میتوانید دسته high end را در این وبسایت مشاهده کنید.

بنچمارک CPU

و از میان آن ها یکی را برای سیستم خود انتخاب کنید.اگر ترجیح می دهید در کنار به دست آوردن قدرت کافی برای انجام فعالیت های سنگین، در هزینه ها خود هم صرف جویی کنید، بهتر است سری به دسته high mid range و یا دسته های دیگر موجود در این وب سایت بزنید.

یکی دیگر از این بنچمارکها وبسایت benchmarks.ul.com است. همچنین از سایتهای CPUBoss , Anandtec , UserBenchmark , valid.x86.fr , blenchmark.com و بسیاری سایت دیگر هم در این زمینه میتوان استفاده کرد.

هرچند اطلاعات بنچمارک ها همیشه صحیح و قابل اطمینان نیستند اما استفاده از نتایج چند بنچمارک می‌تواند یک دید کلی درباره قدرت عملکردی و پردازشی یک CPU را و نیز جایگاه آن محصول را برای ما مشخص کند.

همچنین میتوانید برای پیکربندی و انجام تنظیمات سیستمها و سرویسهای شبکه های کامپیوتری خود علاوه بر آموزش های موجود در قسمتهای مختلف سایت از خدمات کامپیوتری و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود استفاده کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *