خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که یکی از اصلی ترین خدمات کامپیوتری گروه استاد شبکه است و عبارت است از پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه و رفع مشکلات و پیاده سازی سرویسهای مورد نیاز در شرکتها و سازمانهایی که از شبکه های کامپیوتری استفاده میکنند. برای دریافت این خدمات میتوانید با ما تماس بگیرید.

در زمان استفاده از شبکه ممکن است برای رایانه ها و یا تجهیزات شبکه مشکلاتی بوجود آید و رفع این مشکلات اهمیت بسیار زیادی در کارآیی شبکه های کامپیوتری دارد تا شرکتها بتوانند بدون دغدغه از قطعی شبکه و توقف کارهای روزمره سازمان، از امکانات شبکه به درستی استفاده کنند.

فرایندهای عیب یابی شبکه های کامپیوتری یکی از دشوارترین کارها است، زیرا امکان بروز اشکال در گستره وسیعی از فرایندها و تجهیزات وجود دارد. فرایند عیب یابی شبکه یک رویکرد منظم برای حل مشکل است که برای یافتن اشکالات نرم افزاری یا سخت افزاری شبکه و رفع ایراد و اصلاح آنها صورت میگیرد.
متخصص عیب یابی سعی در تشخیص محدوده و نوع مشکل دارد و با داشتن دانش و تجربه کافی در مورد انواع اشکالات فرایند عیب یابی را آغاز کرده، در نهایت اقدام به برطرف کردن مشکل میکند. در فرایند عیب یابی بهتر است یک روال منظم طی شود و اقدامات لازم نیز در یک فهرست وارسی یادداشت شوند.

همچنین در این قسمت میتوان با پیاده سازی سرویسهای مورد نیاز شرکت ها و سازمان مانند ایجاد امکان دسترسی به پوشه ها و فایلهای کاری از راه دور و با گوشی یا ایجاد امکان دسترسی به نرم افزارهای محلی شرکت از طریق گوشی یا در منزل و راه دور به افزایش دسترسی و کارآیی شبکه کامپیوتری شرکت ها کمک کرد.

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و رفع مشکلات شبکه های کامپیوتری

مشکلات شبکه های کامپیوتری معمولا به دو دسته تقسیم میشوند:
اشکالات سخت افزاری: برخی اشکالات نظیرخرابی دستگاه و تجهیزات شبکه و قطعی اتصالات، سخت افزاری هستند.

اشکالات نرم افزاری: برخی اشکالات که به دلیل پیکربندی اشتباه، ویروسهای رایانه ای و محدودیت های ایجاد شده توسط فایروال به وجود می آید، مشکلات نرم افزاری هستند.

محدوده بروز مشکل در شبکه بسیار گسترده است و در دو حالت زیر رخ میدهد:
بروز اشکال در قسمتی از شبکه: وقتی قسمتی از شبکه مشکل دارد، یعنی یک بخش از شبکه قطع شده است و اشکال از یک یا چند دستگاه و یا اتصالات آنها است ولی سایر قسمتهای شبکه قابل دسترسی هستند.
بروز اشکال در کل شبکه: زمانی که کل شبکه از کار بیفتد و به هیچ قسمتی از شبکه نتوان دسترسی داشت و یا برای تمام رایانه ها و نودهای شبکه مشکل یکسانی مانند عدم دسترسی به اینترنت پیش آمده باشد.

خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری از خدمات اصلی گروه استاد شبکه می باشد و ما میتوانیم اکثر مشکلاتی که در قسمت اکتیو یا پسیو شبکه شما بوجود می آید را در اسرع وقت برای شما رفع کنیم. برای دریافت خدمات اکتیو و پسیو شبکه های کامپیوتری در تهران میتوانید با گروه استاد شبکه تماس بگیرید.

با استفاده ازخدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود، اختلالهایی که در عملکرد شبکه و تجهیزات کامپیوتری شما بوجود می آید در سریع ترین زمان رفع خواهد شد. قرارداد پشتیبانی شبکه میتواند شامل موارد زیر باشد:

رفع مشکلات سخت افزاری کامپیوترها

عیب یابی و رفع مشکلاتی که ممکن است در کامپیوترها، تجهیزات شبکه، سرورها، چاپگرها و سایر تجهیزاتی که توسط کاربران استفاده میشود بوجود آید، کاری است که توسط پشتیبانی شبکه گروه استاد شبکه انجام می شود.

خدمات سخت افزاری
انجام خدمات سخت افزاری در محل


پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و رفع مشکلات نرم افزاری کامپیوترها

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است، برای شبکه های کامپیوتری بوجود آید، مشکلات نرم افزاری کامپیوترها، سرورهای شبکه، سیستم عامل و نرم افزارهای کلاینت است که خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری در تهران که توسط گروه استاد شبکه ارایه میشود، آن را برای شما در تمام روزهای سال حتی ایام تعطیل انجام میدهد.

پشتیبانی شبکه و رفع مشکلات زیرساخت های شبکه های کامپیوتری

زیر ساخت های شبکه یعنی تجهیزات پسیو شبکه که شامل کابل های شبکه، داکت و ترانک شبکه، رک، پچ پنل، کیستون ها وپچ کوردهایی هستند که در ساختار شبکه از آنها استفاده شده است و ممکن است هرکدام از این تجهیزات به علتی دچار مشکل شده و کارکرد شبکه را با مشکل مواجه کنند.

خدمات پشتیبانی شبکه گروه استاد شبکه این مشکلات را برای شما شناسایی و رفع خواهد کرد. گروه استاد شبکه خدمات پشتیبانی و نگهداری از انواع شبکه‌های کامپیوتری را ارائه می‌کند.

خدمات مشاوره ای شبکه های کامپیوتری

ارائه خدمات مشاوره ای در خصوص امنیت شبکه و ارتقا شرکت ها از خدماتی است که توسط گروه استاد شبکه در طی خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ارائه می شود.

سایر خدماتی که برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری توسط گروه استاد شبکه انجام میشود، عبارت است از:

راه اندازی و ایجاد امکان دسترسی به فایلها و پوشه های کاری از طریق گوشی و کامپوتر شخصی از راه دور

راه اندازی و ایجاد امکان دسترسی به نرم افزارهای محلی در شبکه کامپیوتری شرکت از طریق گوشی و کامپوتر شخصی از راه دور
بروز رسانی نرم افزارها و سیستم عاملهای مورد استفاده در سازمان
تعمیر یا تعویض سخت افزار مورد استفاده در تجهیزات سازمان
پشتیبان گیری از اطلاعات ضروری سازمان و نیز سیستم عاملهای مهم سازمان

کلیه شرکتها، مدارس و آموزشگاه ها میتوانند برای استفاده از خدمات کامپیوتری و پشتیبانی “گروه استاد شبکه” با ما تماس بگیرند.


2 دیدگاه

کاظمی · 4 اردیبهشت، 1398 در 2:24 ب.ظ

سلام. امکان داره هزینه خدمات پشتیبانی از یک شبکه با 20 سیستم رو بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *